Každý z nás v určitom okamihu príde do bodu, keď si uvedomí, že jeho intímny život prežíva klinickú smrť a je na bode mrazu. Je to jednoducho normálny vývoj, život nie je vždy ružový, dokonalý, ideálny a len malému percentu mužov sa podarí dostať svoj sexuálny život na konštantnú úroveň, pri ktorej by na otázku, či chcú zmeniť alebo zlepšiť svoju intimitu, krútili záporne hlavou. Rozchody, krízy vo vzťahoch, problémy v rodine alebo v práci - to všetko je skutočné, môže sa to stať a úplne to ovplyvní váš život. Ako posilniť seba a vzťahy? Skúste to len cez lepší sex! Ale ako to urobiť? V nasledujúcich tipoch sa dozviete všetko podstatné.

Vnesenie nového života a vzrušenia do spálne už zvrátilo mnohé rozpadajúce sa vzťahy, ktoré v priebehu rokov vyhasli. Rovnako tak dokonalá spokojnosť dokázala preniesť myseľ ľudí cez mnohé problémy, umožnila im znovu sa nadýchnuť, zabudnúť na problémy a preniesť sa cez ťažké situácie. Dobrý sex je jednoducho silný. 

Naučte sa byť opäť vnímaví

V priebehu rokov sa človek otupí v mnohých oblastiach, podobne ako často používaný nôž. Mnohé veci začneme považovať za samozrejmosť, vytvoríme si návyky, zpohodlnieme a prestaneme byť citliví na maličkosti. Ženy milujú citlivosť, ale je to jedna z ich najsilnejších vlastností. A určite to ocenia aj v spálni, než keď budete stále robiť to isté, monotónne "búšenie" bez akejkoľvek invencie a zmeny vlastného rytmu. Niet divu, stačí sa pozrieť na vedu - dominuje v nej názor, že človek je od prírody veľmi sebecký tvor a uprednostňuje vlastný záujem. Skúste sa preto častejšie zamerať na potreby druhého, všímajte si, čo vášho partnera alebo priateľov okolo vás teší a čo ich naopak rozčuľuje. Hľadajte detaily, drobné nuansy. Môžete začať tým, že namiesto rozprávania zostanete v úlohe poslucháča. Existuje dokonca staré indiánske príslovie, ktoré hovorí: "Nikdy nesúď iného človeka, kým si dva mesiace nechodil v jeho topánkach." Nemusíte si obúvať dotyčné topánky, stačí sa na chvíľu zastaviť a predstaviť si, ako by mohla situácia vyzerať z pozície druhej osoby, vziať do úvahy jej postavenie, skúsenosti, životný príbeh... a to, samozrejme, aj v posteli, pri milovaní. Empatia a citlivosť nikdy nie sú slabinou.

Vyskúšajte nové veci 

Stereotyp je podobný zabijak, ako keď sa vám zapáči, o čom sme písali v predchádzajúcom bode. Sex, ktorý nikoho neprekvapí, prestane byť po čase príťažlivý. Zahraná pieseň, tisíckrát navlečená ihla na identickej vinylovej platni. Nebojte sa experimentovať, skúste pracovať s vlastným studom, pokúste sa ho odstrániť, prijmite svoje telo také, aké je, a zbytočne sa nestresujte intimitou. Keď zahodíte hanbu, váš partner ju zahodí a viac sa otvorí, dovolí vám viac bez toho, aby sa cítil trápne. Prečo? Pretože bude cítiť vašu podporu v každej situácii. Na takýto začiatok sú vhodné sexuálne hračky, objemná spodná bielizeň a nové polohy alebo sex na novom mieste. Sex v prírode alebo kdekoľvek, kde vás niekto náhodou uvidí, vám tiež môže pomôcť odhodiť hanbu. Niektorí "znalci" tvrdia, že vrcholom je sex v kabínke na prezliekanie a v uzavretom "kupé" vo vlaku.Takéto dobrodružstvo vás určite vyvedie zo stereotypu!

Máte dostatok spánku? 

Zapamätajte si jednu vec - váš intímny život súvisí so spánkom viac, ako si myslíte, a nie je to preto, že oboje je spojené s vašou posteľou. Ak ste večer úplne vyčerpaní a zaspíte hneď, ako si ľahnete do postele, je pochopiteľné, že na sex ani nepomyslíte. Premýšľajte, či to s dennými aktivitami nepreháňate. Pracovné požiadavky, tréningy, starosti - to všetko telo vyčerpáva, ak je toho príliš veľa. Ak k tomu pridáte nedostatok spánku, môžete mať veľký problém. V súčasnosti trpí problémami so spánkom veľké percento ľudí. Zdravý spánok je však jedným z hlavných kľúčov k celkovému zdraviu. 

Naučte sa preto odpočívať a relaxovať. Pustite si s partnerom ľahký a zábavný film, počúvajte tichú hudbu alebo meditujte. Keď budete v plnej sile, vaša chuť na sexuálne hry bude na úplne inej úrovni.