Poznáte niekoho, kto je úspešný vo všetkom, čoho sa dotkne? Šampión vo vzťahoch s najkrajšími ženami, majster slova, biznisu a životného štýlu, a čuduj sa svete, nezáří nad ním pomyselná aura? Ak áno, verte, že ak by ste boli s touto osobou 24 hodín denne, rýchlo by ste zmenili názor. Na tejto planéte neexistuje nikto, kto by sa mal vždy dobre. Každý občas alebo často niečo pokazí. Oveľa dôležitejší moment však prichádza po neúspechu a odmietnutí - a ako sa s ním vyrovnať. Môžete buď fňukať, alebo sa vrátiť ešte silnejší. A dnes si povieme, aké metódy vám umožnia túto druhú možnosť.

Neúspech, zlyhanie a odmietnutie je vždy nepríjemné. Bez nej by však nevzniklo mnoho skvelých firiem, korporácií, veľkých projektov a hlavne kvalitných medziľudských vzťahov, ktoré za tým všetkým stoja. Každý, kto chcel niečo dosiahnuť, si mnohokrát dal zabrať, ale vstal, odrazil sa, poučil sa a nabudúce uspel. Koľko úspešných ľudí poznáte vo svojom okolí? Opýtajte sa ich, koľkokrát zlyhali, kým dosiahli uspokojivý výsledok, po ktorom dlho túžili. Tí, ktorí vedia prekonať neúspech, sú v živote väčšinou úspešnejší a v očiach žien majú vyššiu hodnotu, pretože rýchlo vidia, že dotyčný chlap si ide jednoducho za svojím a nepokazí každú hlúposť ako malý školák.

Najprv urobte jednu vec. Teda ak je to váš prípad. Prestaňte sa nazývať porazeným, prestaňte sa sabotovať myšlienkami na neúspech a nenechajte sa paralyzovať strachom z vecí, ktoré sa ešte nestali. Ak sa vopred sústredíte na neúspech, komunikujete sami so sebou vnútorným hlasom a vopred si hovoríte, že to nevyjde - čo iné by malo nasledovať ako neúspech a odmietnutie? Nejde o nejaké ezoterické pojednanie o zákone príťažlivosti, ale o celkové nastavenie mysle. Ak ju dlhodobo nastavujete na neúspech, je zrejmé, že ho bude vyhľadávať a presviedčať sa o ňom, pretože taká je jednoducho myseľ. Chce sa neustále uisťovať o tom, čo si myslíte, aby sa pomyselne vyrovnalo.

Keď príde neúspech alebo odmietnutie - metódy, čo robiť

Ak už došlo k odmietnutiu, neúspechu alebo akémukoľvek inému zlyhaniu, rozhodne by ste nemali prepadnúť panike, upadnúť do hlbokej depresie, zavrieť sa doma do tmy a lamentovať, že za nič nestojíte. Namiesto takýchto hlúpostí, ktoré vás len oslabia, sa najprv uistite, že to rozhodne nebola najdôležitejšia udalosť a stretnutie vo vašom živote, a začnite analyzovať celú minulú situáciu. To platí pre balenie dievčat, budovanie vzťahu, podnikanie a všetko ostatné, z čoho môže prameniť úspech a neúspech.

Zhodnoťte, čo sa vám podarilo, aj keď to nakoniec nevyšlo. Bolo to rande s dievčaťom? Koniec koncov, je to úspech, že ste to dokázali zorganizovať a stretnúť sa. Rovnako dobre ste mohli sedieť doma sami. A že sa nedostala ďalej? Nenašli ste témy na rozhovor a jednoducho ste si tak dobre nerozumeli? A ako by vyzeral ďalší vzťah, keby nemal "drive" na prvýkrát? Takúto analýzu by ste mali naďalej vykonávať a pochváliť sa za to, čo sa vám podarilo. Uznajte, že niektoré momenty ste nemohli ovplyvniť, nemali ste nad nimi tú moc, a preto nemá zmysel, aby som sa nimi ďalej zaoberal. Platí to napríklad pri stretnutí s potenciálnym klientom. Nepodarilo sa vám podnikanie a teraz sa ľutujete? Čo ak človeku, s ktorým ste rokovali, v ten deň zomrel pes alebo sa v jeho rodine stalo niečo zlé, a preto schôdzku zrušil? Mnohé veci jednoducho nemôžete ovplyvniť...

Hľadaním pozitív si automaticky vypestujete pozitívne myslenie. To neznamená nasadiť si imaginárne ružové okuliare a byť slnečný. Ak sa nepoučíte zo svojich chýb, budete ich opakovať a nikam sa nedostanete. Priznajte si, čo ste naozaj urobili zle.

Jednou z častých chýb, ktoré spôsobujú neúspech a odmietnutie, je nedostatočná príprava alebo informácie, ktoré neboli využité v praxi. Neviete ženu uspokojiť, sex je na nič a ona vás kvôli tomu časom odmieta, pretože cíti dlhodobú frustráciu a nenaplnenie? Čo ste urobili, aby ste to zmenili? Možno stačilo prečítať si niekoľko vhodných článkov, dozvedieť sa viac o anatómii tela a hlavne naučiť sa počúvať. Pretože niekedy je dobré mlčať a byť dobrým poslucháčom, aby ste spoznali potreby druhej osoby.
Vždy využívajte teóriu v praxi. Preštudujte si dobré zdroje. Úspech sa musí dostaviť čoskoro. Počítajte však s tým, že pri zavádzaní nových vecí do života budete musieť prekonávať počiatočné neúspechy.
Ale nepreháňajte to ani sa príliš nestresujte. Buďte realistickí, uvedomte si, aká dôležitá je alebo bola udalosť, ktorá sa vám stala, koľko podobných môže byť a čo všetko sa stane, ak to nevyjde. Je to život? Pravdepodobne nie, že...

Nedávajte toho, kto vás odmietol, na piedestál

S tým, o čom sme hovorili v predchádzajúcich vetách, súvisí aj nasledujúca neplecha týkajúca sa vzťahov so ženami. Mnohí muži pripisujú ženám nesmierne vysokú spoločenskú hodnotu, a to ešte skôr, ako ich spoznajú. Nehovoríme tu o rovnosti, ktorá je jasná, ale o takzvanom stavaní žien na piedestál. Čo to znamená? Je to prípad automatického vnímania dotyčnej ženy ako bohyne bez chýb, možno akoby bola z iného sveta, jediná taká na planéte. Na svete žije 3,8 miliardy žien. Takže to s fantáziou nepreháňajte. Každý, kto stavia svoj náprotivok na pomyselný piedestál, automaticky riskuje neúspech a odmietnutie, pretože dotyčná osoba zjavne nechce niekoho, kto si myslí, že má menšiu hodnotu ako ten druhý. Žena chce k mužovi vzhliadať. Chce, aby mal muž situáciu pod kontrolou, ale nepočítajte s tým, že by to niekedy povedala sama. Pretože to od vás očakáva.

Má zmysel hľadať vinníkov a obviňovať ich?

Najhoršie, čo môžete urobiť, je zbaviť sa zodpovednosti a obviňovať iných. Kto môže za váš život? Len ty! Dnešná spoločnosť alebo politici nás niekedy tlačia k tomu, aby sme sa vzdali vlastnej zodpovednosti, čo vedie k ľahšej manipulácii. Nenechajte sa ľahko zmanipulovať. Kvôli tomu strácate vlastné hodnoty, ale čo je dôležitejšie, nikdy sa nedostanete z bludného kruhu neúspechu a odmietnutia, pretože obviňovanie druhých vás v živote nikam neposunie, len vás zatrpkne a nikto sa s vami nebude chcieť rozprávať.

Takže majte hlavu hore, buďte otvorení nápadom na analýzu a pozitívne myslite! Zmena príde čoskoro. Držte nám palce!