Zdá sa vám, že vo vašom vzťahu niečo nie je v poriadku? Je ťažké si to priznať, ale niekedy môže váš inštinkt pri podozrení na neveru naozaj stáť na reálnych základoch. Ak chcete zistiť, či v súčasnosti existuje niekto, kto dokáže lepšie splniť túžby vášho partnera, náš článok vám poradí. V skutočnosti existuje niekoľko varovných signálov, ktoré by ste mali rozpoznať skôr, ako začnete svojho partnera akokoľvek obviňovať.

Ujasnime si jednu vec. Ženy môžu podvádzať mužov. Nepodceňujte ich a nenasadzujte si pomyselné ružové okuliare, ale nebuďte zbytočne paranoidní a neznížte sa k tomu, aby ste ženu špehovali alebo sa ju snažili neustále prenasledovať a zisťovať, kde je a s kým je. Dôvera je dôležitá, ale netreba ju preceňovať. Nemá zmysel ani udržiavať dlhodobo rozpadajúci sa vzťah. Buďte k sebe úprimní a neklamte si. To vás len oslabí a urobí z vás zúfalého človeka.
Ak však viete, že vy sami ste vzorom úprimnosti, do vzťahu veľa vkladáte, veľmi sa snažíte a v žiadnom prípade nechcete, aby to medzi vami ochladlo - jednoducho vám na vzťahu záleží, ale máte pocit, že vášmu partnerovi nie, a navyše máte podozrenie, že sa deje niečo nešťastné, je dobré sledovať, čo sa deje. Je dobré naučiť sa čítať medzi riadkami. Pozorovať vzorce správania, sledovať štýl akýchkoľvek výhovoriek a dôvodov pre nepochopiteľnú odťažitosť. Namiesto toho, aby ste sa v hlave zaoberali nepríjemnými myšlienkami, skúste celú vec naozaj poctivo analyzovať a naučte sa vnímať, čo vám manželka a jej správanie nepriamo oznamujú.

Už nechce byť v blízkosti vašich blízkych

Zvyknete s priateľkou alebo manželkou často navštevovať svojich rodičov a rovnako ste v tomto čase trávili veľa času so svojimi najbližšími priateľmi? Ak sa začnete čoraz častejšie ospravedlňovať za tieto stretnutia bez akéhokoľvek racionálneho vysvetlenia alebo možno kvôli nezhodám s niekým z vašich blízkych, je to varovný signál. Dôvodom by mohlo byť to, že by sa v prítomnosti vašich blízkych podvedome cítila vinná, ak by niečo robila za vaším chrbtom. Čím viac sa dovtedy zblížila s vašou rodinou alebo priateľmi, tým odhodlanejšie sa im bude vyhýbať, pretože vie, ako zistenie nevery ublíži aj im. Zároveň sa bojí, že sa niečo dozvedia. Že vás sami upozornia a upozornia na svoje podozrenia. Tí, ktorí ťa milujú, ťa budú aj brániť, čo si uvedomuje každá neverná žena. Preto už vymyslela tento plán úteku.

Trávi oveľa viac času so svojimi priateľkami

Uzavretý a neustály spoločný čas je vo vzťahu často cestou do pekla. Nikdy by ste nemali zanedbávať svojich existujúcich priateľov. Ak sa však váš náprotivok zrazu podozrivo často stretáva s priateľkami, môže to byť varovný signál. Na takýchto stretnutiach sa diskutuje o tom, ako sa vám zdôveriť, ako vám povedať o nevere, alebo dokonca ako to všetko ospravedlniť. Je však celkom možné, že diskutujú aj o vašich chybách, kvôli ktorým sa to všetko deje. Skúste sa zamyslieť nad tým, či dávate svojej manželke dôvod na to všetko. Ak nie, je čas zvážiť, či sa naozaj stretáva len so svojimi priateľmi. Okrem hľadania emocionálnej podpory to môže byť aj v čase, keď sa stretáva s iným mužom.

Nový koníček, nový priateľ alebo veľa práce

Ak by sme sa mali zamerať na hlavné varovné výhovorky, sú to tieto tri. Nečakane objaví nový koníček, o ktorý nikdy neprejavila záujem. Nový priateľ, ktorému venuje nečakane veľa času, ktorý jej v minulosti nemohli venovať ani jej najlepší priatelia. A k tomu všetkému veľa práce, služobné cesty všetkého druhu, najmä viacdňové, keď je potrebné prenocovať niekde v hoteli alebo nadčasy v práci, kde to šéf nikdy nevyžadoval. V tomto prípade je dobré zistiť, či aj vaša manželka míňa viac peňazí ako zvyčajne. Ak je to tak, objavili ste viacero varovných signálov naraz a je dosť veľká pravdepodobnosť, že robí niečo iné, ako vám hovorí.

Venujte pozornosť tomu, koľko času je na telefóne a ako sa na ňom správa

Veľká časť nevery sa v tomto období dohaduje telefonicky alebo prostredníctvom e-mailu. Koniec koncov, všetky moderné zoznamky sú vo virtuálnom priestore. Čo už, napísať si s niekým alebo sa s niekým stretnúť, nemusí nutne znamenať neveru. Niekedy je to len krátkodobý úlet, pocit uistenia, že žena má stále záujem. V mnohých vzťahoch je to tolerované. Skrátka, flirtovanie, ktoré vzťah nezničí, ale možno ho nakoniec posilní. Ale ak vaša žena zrazu začne neustále niekomu písať alebo volať, ale kedykoľvek vojdete do miestnosti, okamžite zavesí, môže to znamenať, že sa rozpráva s niekým, o kom vám nechce povedať. Spýtajte sa úplne neutrálne, kto volal. Mnohé ženy si nevedia rýchlo vymyslieť výhovorku a začnú sa správať podozrievavo. Môžu sa červenať, iní môžu byť nervózni. Nikdy sa však neponáhľajte skontrolovať telefón. Urobíte zo seba len slabocha a paranoika. Namiesto toho si všímajte samotné správanie, tón hlasu a snahu o súkromie pri telefonovaní. To vám povie oveľa viac, ako keď sa snažíte zdvihnúť telefón ako úplný buran.

Ako sa k vám správa?

Zdá sa vám, že sa správanie vašej manželky voči vám zmenilo? Nechce sa rozprávať, otravuje vás, hľadá chyby, za ktoré by vás mohla kritizovať. Možno sa snaží ospravedlniť svoju neveru tým, že sa snaží, aby ste vyzerali zle. Každá neočakávaná zmena v jej správaní by mohla niečo znamenať. V skutočnosti, aj keď vás prestane kritizovať, môže to byť považované za podozrivé. Vtedy už na všetko rezignovala a stratila voči vám rešpekt. Už sa o vás nestará. Mnohé z týchto zmien prichádzajú náhle, bez toho, aby si to uvedomovala. Len sa dostala do bodu, keď sa vnútorne rozhodla, že to takto ďalej nejde, že je koniec. Bohužiaľ, príčina môže byť niekde vo vás. Zamyslite sa, či vo vzťahu nerobíte niečo zle, čo vašu manželku už dlhší čas trápi.

Zrazu sa o seba lepšie stará

Ak si vaša žena zrazu začne farbiť vlasy a venovať svojmu vzhľadu oveľa viac pozornosti ako predtým, je možné, že to robí pre niekoho iného. Žena, ktorá má niekoho na očiach, je vždy oveľa náchylnejšia starať sa o svoj vzhľad, dokonca si nadmerne kupuje oblečenie alebo topánky, skrátka, aby sa cítila sviežejšia a atraktívnejšia. V tomto prípade si však tiež uvedomte, že to možno robí pre vás, pretože chce obnoviť vzťah, aby vás opäť potešila, ako keď ste sa zamilovali. Tento bod nie je najľahšie dešifrovať, preto sa k nemu dostaneme až takmer na konci. Opakom je posledný bod, ktorý sme zámerne nechali na koniec.

Nechce s vami spať

Takmer každá žena, ktorá začne podvádzať, stratí záujem o milovanie so svojím súčasným partnerom. Je to jeden z najjasnejších dôkazov. Ak sa to deje, sledujte jej výhovorky. Najčastejšie je to únava, hovorí, že jej chýba vzrušenie, nemá náladu, je prepracovaná. Akákoľvek zmena v sexuálnom správaní nenastane len tak z ničoho nič. Prečo niečo meniť, keď to bolo dobré, však? Ale sú chvíle, keď bude chcieť spať s vami častejšie. Pravdepodobne sa snaží zbaviť pocitu viny. Naučte sa rozpoznať, čo sa deje v posteli.