Stredobodom vášho života ste vy sami. Znie to ako samozrejmosť? Niektorým áno, ale iným nie, bez toho, aby si to možno plne uvedomovali. Mnohí muži žijú viac životom svojich partneriek ako svojím vlastným. Robia, čo sa od nich žiada, a zabúdajú na svoje vlastné vášne a priority. Je to obrovská škoda, pretože mnohí z týchto mužov si raz uvedomia, niektorí skôr, iní neskôr, možno až na dôchodku, ako veľmi sa vzdali svojho poslania pre iných - pre toho, kto vstúpil do ich života. Patríte k tým, ktorí nechcú dopustiť, aby sa tento scenár uskutočnil? Potom si prečítajte našu koncepciu základných prvkov života človeka.

Odstúpiť od svojho životného poslania môžete lusknutím prstov. Smutné je, že vôbec nenachádzate svoje životné poslanie. Čo však myslíte touto frázou? V skutočnosti je to jednoduché. Jednoducho žiť svoj vlastný život. Plnohodnotný, autentický. Poslanie, činnosť, budovanie hodnôt. A držte sa ho. Keď žijete autenticky, nenecháte sa vyviesť z miery len tak hocičím. Rozchody budete zvládať ľahko, nad výpoveďou od zamestnávateľa mávnete rukou, budete poznať vlastnú zodpovednosť a určite neskončíte ako Tom Cruise v Jerrym Maguireovi, ktorý plače nad svojou láskou a hovorí, že len s ňou je jeho život úplný. Táto scéna je priamou ukážkou zúfalstva človeka, človeka bez vlastného poslania, ktorý stále potrebuje niekoho okolo seba, kto by udával smer jeho života (inými slovami, aby ho viedol ako poslušnú ovečku). Zabudnite na všetky mýty o spriaznených dušiach a platonickej láske; toto žitie-nežitie je jednoducho postavené na hlavu a rovnako postavená na hlavu je aj prirodzená, autentická mužská rola.

Skôr než sa dostaneme k tejto koncepcii, vezmime si jeden názorný príklad človeka, ktorý nežil svoj život a zistil to pomerne neskoro, v najmenej vhodnom čase. Práve prekročil 60 rokov, takže sa blíži odchod do dôchodku. Celý život robil, čo mu povedali, vo vzťahu mal skôr pasívnu úlohu. Bol jemný a hoci prevzal rodinný podnik, bol skôr skromný, nikam veľa nechodil, zanedbával svoje záľuby a vtedajšie vášne. Namiesto toho bol preňho dôležitý pokoj vo vzťahu, istota. A potom, keď jedného dňa zistil, že už takmer vidí pred sebou dôchodkový vek, dostavil sa syndróm "vzdorovitého dieťaťa". Akoby ho zrazu musel dobehnúť. Začal podvádzať svoju ženu, začal sa zle obliekať, akoby bol o 30 rokov mladší, snažil sa dohnať všetky záľuby, ktoré tak zanedbával, zrazu zabudol na všetky istoty, ktoré celý život vyžadoval. Dokonca podstúpil plastickú operáciu očných viečok, aby vrátil čas a získal späť svoju nenaplnenú mladosť. Rodina sa rozpadla, podnik išiel do mínusu, deti ním opovrhovali. A všetko, čo musel urobiť, bolo žiť svoj vlastný život celé tie roky predtým. Takto by ste skončiť nechceli.

Koncept naplneného života

Cieľom nasledujúcej koncepcie je udržať v rovnováhe a čo najstabilnejšie všetky piliere, na ktorých spočíva naplnený, autentický život. Nezabudnite, že takýto život je pre ženy príťažlivý. Mimoriadne. Zároveň nezabúdajte, že ženy nie sú pilierom nad všetkým. Vneste ich do života prirodzene, neobaľujte ich životom, nestavajte ich na piedestál. Skrátka, zamerajte sa na jednotlivé piliere, aby všetko fungovalo ako celok.

Pevné zdravie, energia, kondícia

Toto je pravdepodobne najdôležitejší pilier, hoci, ako sme napísali vyššie, ide o rovnováhu medzi jednotlivými piliermi. Napriek tomu je asi každému jasné, že bez dobrého zdravia toho veľa nezmôžeme. Preto sa k sebe nesprávajte ako k recyklačnému stroju a pamätajte, že zdravie nie je samozrejmosť. To platí aj v prípade, že máte okolo dvadsať rokov. Navyše, ak sa k sebe nesprávate dobre, je oveľa pravdepodobnejšie, že sa to neskôr prejaví. Vysoký krvný tlak, cukrovka, obezita - to je len úzky zoznam problémov, ktoré vás môžu postihnúť pri nezdravom životnom štýle. Začnite pravidelne športovať, občas zájdite do posilňovne, kupujte kvalitné potraviny a podporte všetko kvalitnými doplnkami, ktoré naštartujú obranyschopnosť a energiu vášho tela. Zakážte si jedlo, ktorého pôvod nepoznáte, zakažte si nadmerné pitie alkoholu a pokiaľ možno nefajčite. A nič z toho by nefungovalo bez kvalitného spánku. Urobte z toho prioritu namiesto nočného sledovania porna!

Snaha o finančnú nezávislosť

Vydelané peniaze by ste nemali hneď premieňať na výdavky. A ak už míňate, vždy sa zamyslite nad účelom investície, či danú vec naozaj potrebujete, či to nie je úplná zbytočnosť. Veľký počet ľudí, ktorí sa sťažujú na chudobu, len zbytočne veľa míňa. Nerozumne. Stačilo by odkladať každý mesiac tisícku a vytvoriť si malé investičné portfólio, ktorého hodnota však časom porastie. Investovanie a finančná gramotnosť sú najlepšou cestou k finančnej nezávislosti. To neznamená, že musíte byť mimoriadne bohatí. Finančná nezávislosť je v skutočnosti vankúš zdrojov, ktorý vám umožní nestresovať sa tým, či v danom mesiaci vystačíte s peniazmi alebo či budete schopní zaplatiť neočakávané náklady, ktoré sa môžu v živote vyskytnúť - napríklad teraz drahé energie. Len tak sa nebudete musieť neustále obzerať späť a budete môcť žiť naplno.

Disciplína a poriadok

Chaos v živote nie je nikdy príťažlivý a jedného dňa vás dostihne. A to aj v osobnom a profesionálnom živote, keď ľuďom okolo vás dôjde trpezlivosť. Snažte sa byť disciplinovaní, vneste do svojho života poriadok. Ocení to celé vaše okolie, ale čo je najdôležitejšie, výrazne vám to uľahčí život. Najmä kvalitné ženy si nikdy nechcú začať nič s niekým, kto nemá svoj život pevne v rukách. Zároveň sa v chaose nemôžete venovať ani svojim obľúbeným veciam, pretože je ťažké vynahradiť si poctivý čas, keď sa môžete plne sústrediť a dostať sa do stavu flow.

Vzťahy s ľuďmi

Vždy sa snažte obklopiť ľuďmi, ktorí vás inšpirujú a s ktorými sa cítite dobre. Váš spoločenský okruh by mal byť uzavretý aj pre všetkých večne negatívnych, frustrovaných ľudí a povaľačov, ktorí žijú najnudnejší život na svete (aj keď v ňom môžu byť šťastní). Naučte sa dávať, chváliť a podporovať každého, na kom vám záleží. Snažte sa mať skvelé vzťahy s mnohými ženami a predovšetkým nikdy nikomu neklamte.

Sexuálny život

Túžite mať niekoľko mileniek alebo jeden plnohodnotný vzťah? Nech je váš cieľ akýkoľvek, v každom prípade sa snažte mať skvelý a pravidelný sex, buďte majstrom v uspokojovaní žien a vyzývaní ich. Čím viac sexu máte, tým je pravdepodobnejšie, že sa dokážete dokonale spojiť so ženskou mysľou. Vycítite, čo ju vzrušuje, kedy pridať, kedy ubrať, kedy byť jemný a kedy sa nebáť vyblázniť. Ak teraz nemáte pravidelný sex, pracujte na predchádzajúcom pilieri - na vzťahoch s ľuďmi. Keď sa budete pravidelne stretávať s novými ľuďmi, automaticky spoznáte aj viac žien, čo prinesie zaručené šance na nadviazanie nových intímnych vzťahov. 

Radosť a zábava

Vždy sa snažte nájsť radosť a zábavu v tom, čo robíte. Zaručene tak predídete možnému vyhoreniu a dotiahnete svoje projekty do úspešného konca. Mali by ste priamo prijímať pozitívne emócie, vyhľadávať ich, snažiť sa ich vytvárať. Dodajú vám palivo na dosiahnutie naplneného života. Veľké percento ľudí sa venuje práci, ktorá ich nebaví, podnikajú v oblasti, ku ktorej nemajú vzťah, a to všetko je škoda. Ak vám niečo dlhodobo kazí schopnosť užívať si, neváhajte sa toho vzdať. Ťahali by ste len imaginárnu loptu na nohe a koncept plnohodnotného života by nefungoval.