Hoďte ho do vody a povedzte "naučte sa plávať"! Taký je niekedy život. Viete o situácii, keď ste boli nútení riešiť veci sami? Vyskúšali ste to a buď to fungovalo, alebo nie. Nie všetky rozhodnutia sú však triviálne a neúspech môže poriadne bolieť. Stačilo, aby vám poradil niekto skúsenejší. A práve o tom je dnešný článok. Aké sú teda najdôležitejšie tipy v oblasti sexu, života a kariéry, ktoré starší úspešní muži dávajú mladším za predpokladu, že nechcú, aby si tým každý nevyhnutne prešiel sám (a mnohokrát dostal výprask, ako to už býva)?

Celá téma drahých rád alebo "zázračných piluliek" od imaginárnych guruov je v oblasti sebarozvoja veľmi populárna. Niet divu. Veď kto by chcel prejsť mnohými pádmi a znovu a znovu sa dvíhať, snažiť sa nájsť v sebe novú silu a smer cesty. Keď chceme niečo dosiahnuť alebo sa v niečom zlepšiť, môže to byť väčšinou veľmi bolestivý proces. Jedna strana barikády radí a pevne verí, že práve tieto ťažkosti na pomyselnej ceste k úspechu človeka zocelia a umožnia mu naplno si vychutnať úspech, ktorý ho čaká na konci cesty. Áno, na tom je určite veľa pravdy. Problémom však je, že nie všetci sme psychicky stavaní na to, aby sme mnohokrát zlyhali. Je tým automaticky odopretá možnosť sebarozvoja, celkovo lepšieho a plnohodnotnejšieho života, vysnívanej kariéry a poriadnej dávky skvelého sexu? Tí z nás, ktorí majú aspoň trochu empatie, by sa mali pokúsiť pomôcť tejto časti obyvateľstva, podať pomocnú ruku a ukázať cestu. Nie je potrebné vziať ich za ruku a viesť ich k cieľu. Koniec koncov, niekedy stačí len pár slov. Chytrejší ich prijmú, múdrejší ich premietnu do činov. Tí, ktorí ich nechávajú na pokoji, by mali vždy zostať na štartovacej čiare sebarozvoja. Pokiaľ neberiete rady starších vážne a nepomyslíte si: "Dedko, čo mi chceš povedať - zalez do hrobu!" čítajte ďalej.

Zbavte sa mentality obete

Každý úspešný muž vám povie, že s mentalitou obete sa nikdy nikam nedostanete a pravdepodobne zostanete sami. Kto by sa tiež cítil dobre s niekým, kto sa neustále sťažuje a myslí si, že za všetky jeho problémy môžu iní. Mentalita obete alebo obetavosť je jednoducho extrémne nesympatická. Iba vy môžete vyriešiť svoje problémy. Nikto iný. Nespoliehajte sa na to. Najhoršie je, ako sa nás mnohí politici neustále snažia presvedčiť, ako sa o nás štát postará. Úplná blbosť. Je to naopak. Vlastná zodpovednosť je najdôležitejšia pre všetky životné rozhodnutia. Úspešní muži často pochádzajú z horšieho, chudobnejšieho prostredia. Ich východisková pozícia vzadu ich urobila schopnejšími, tvrdšími a odhodlanejšími. Vyškriabali sa na svoje miesto a neskôr si ho natreli. Naopak, mnohí z tých, ktorí to mali na začiatku ľahké, čoskoro zlyhali pri celkom triviálnych problémoch, pretože neboli zvyknutí vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

Preto si nikdy nedovoľte položiť si otázku: Prečo práve ja? Prečo sa tým musím zaoberať? Prečo sa mi to deje? Prečo, do pekla, ja!? Nekňučte! Ale samozrejme, nepreháňajte to ani naopak. Nesnažte sa ísť hlava-nehlava. Všetko kalibrujte podľa zdravého rozumu, príliš sa nestresujte. Skrátka, postupujte vpred s odhodlaním, aj po malých krokoch, bez ohľadu na oblasť vášho života.

Čím skôr nájdete svoje životné poslanie, tým lepšie

Ak ste hneď po škole našli svoju životnú vášeň, svoj osobný projekt, vďaka ktorému sa každé ráno tešíte na vstávanie a ste plní energie a motivácie, máte v živote vyhraté. Väčšina úspešných mužov má spoločné to, že si už v ranom veku našli svoje životné poslanie a venujú sa mu od útleho veku. Nielenže motivovaný muž s jasným cieľom automaticky priťahuje ženy viac, ale zároveň ho ženy prirodzene priťahujú aj peniaze. Bez životného poslania sa do života skôr či neskôr dostanú nepríjemné stereotypy a frustrácia. Neznamená to, že musíte hneď postaviť obrovskú továreň, finančnú spoločnosť alebo sa objaviť na obálke časopisu Forbes. Koniec koncov, životným poslaním môže byť aj cieľavedomá pomoc druhým, prevádzkovanie zaujímavej služby a úsmev na tvári ľudí okolo vás. A možno môže byť ešte skromnejší. Všetky tieto životné misie však majú jedno spoločné - vaše silné vnútorné naplnenie. Mnohí úspešní muži tiež hovoria, že by po nich malo niečo zostať. Ale bez životného poslania sa to pravdepodobne nepodarí.

Pomaly rozvíjajte vzťahy

Jednou z najväčších chýb pri nadväzovaní nového vzťahu je vrhnúť sa doň bez rozmyslu a nekontrolovane. To je pre väčšinu mladých ľudí veľký problém. Rýchlo chcú budovať vzťah, využívať všetky jeho výhody, ale čoskoro narazia na tvrdú realitu a zažívajú pocity frustrácie. Začnite sa s manželkou stretávať raz alebo dvakrát týždenne, aby ste sa na seba vždy tešili. To vám tiež umožní dlhšie sa spoznávať a bude to pre vás oboch zábavnejšie, ako keby ste odhalili všetky karty naraz a navyše sa možno narýchlo presťahovali k sebe. Tým, že nebudete spolu často, si zabezpečíte, že si budete navzájom chýbať. A to je zdravé. Nezabúdajte, že ženy ako vysoko emocionálne bytosti pociťujú väčšiu sexuálnu a emocionálnu príťažlivosť k mužom, ktorých pravidelne míňajú. Nikdy sa nepýtajte, či ste už pár, ak už spolu chodíte. Nechajte to vyplynúť spontánne, inak budete vyzerať, akoby ste sa o ženu báli a neboli si ničím istí. Najlepšie je nechať ženu povedať to magické "milujem ťa" po prvýkrát a nechať si to na neskoršie mesiace vzťahu.

Netrápte sa tým, čo si o vás myslia ostatní

Táto téma je takmer klišé všetkých motivačných rečníkov, ale napriek tomu si myslíme, že je dôležité ju aspoň v krátkosti spomenúť. Samozrejme, mali by ste dodržiavať zákonné hranice, byť zdvorilí a rešpektovať ostatných, ale keď na to príde, nemalo by vás zaujímať, čo o vás hovoria ostatní. Najdôležitejšie je, ako vnímate seba a svoje činy. Na tom záleží. Ak by ste brali do úvahy všetky názory iných, len by vás to obmedzovalo. Definujte si svoje priority a hlavné životné ciele podľa vlastného uváženia - to vás nesmierne oslobodí.

Nikdy neprestávajte prekvapovať svoju priateľku pozitívnym spôsobom

Prekvapenie priateľky je dobrým receptom proti stereotypu vo vzťahu. Ženy sú emocionálne bytosti a vy by ste im mali z vlastnej iniciatívy poskytnúť emócie prostredníctvom rôznych prekvapení. Len tak si váš vzťah zachová dobrý náboj na dlhé roky. Kľudne nechajte svoju ženu v stave, keď na vás bude mierne žiarliť. Bude to pre ňu poriadna emocionálna horská dráha a verte mi, že si to vyžaduje. Kvalitná žena predsa nikdy nechce byť s mužom, o ktorého sa nezaujímajú žiadne iné ženy. Pri sexe sa snažte byť nestáli, raz buďte úplne romantickí, inokedy trochu drsnejší, meňte polohy, miesta, časy a nebojte sa prekvapiť. Zakaždým by ste sa mali snažiť poskytnúť žene čo najlepší zážitok a silné vyvrcholenie. V tomto ohľade nie ste nikdy hotoví. To je najlepší recept na to, aby iskra vo vzťahu nevyhasla.

Sledujte, čo ženy robia, nie čo hovoria

To, čo ženy hovoria mužom, niekedy vôbec nedáva zmysel. Poznáte ten moment? Snažia sa vám niečo vysvetliť, upokojiť vás a potom je všetko inak. Znamená to, že ženám nemožno dôverovať? Samozrejme, že môžete, ale musíte sledovať, čo sa skutočne skrýva za slovami. Žena vás nechce oklamať, ale jednoducho rozmýšľa a vyjadruje sa inak ako my muži. Ešte výraznejšie sa to prejavuje vo vzťahovom a sexuálnom kontexte. Preto sa naučte sústrediť na správanie ženy, a nie na to, čo hovorí. Ušetrí vám to veľa nezhôd. Všetci muži, ktorí sú úspešní u žien, majú vysoko vyvinuté zmysly na analýzu ženského správania.