Neistota pramení z nepripravenosti. Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku je jednoducho pravda v posteli. Ak máte trému, ak sa vám zo stresu obracia žalúdok, ak sa cítite nepríjemne napriek tomu, že prišla tá skvelá správa, že ste s novým partnerom po prvý raz skočili do postele a budete sa milovať, musíte sa vrátiť na cvičisko a pripraviť sa. Zistíte, že s nabitými skúsenosťami budete automaticky oveľa uvoľnenejší. Dnes si povieme, čo nikdy nerobiť v posteli a o čom sa s partnerom porozprávať pred prvým sexom.

Určite nechcete, aby prvú spoločnú noc namiesto vášne ochladila nejaká hlúposť, na ktorú ste zabudli. Zmyselná atmosféra je určená pre vás a rozhodne nie pre vášho partnera. Čo teda rozhodne nerobiť? A čo robiť, o čom hovoriť?

Nenechajte sa vidieť v nevzhľadnej alebo nevypranej spodnej bielizni

Jedným z najväčších trapasov, ktorých sa môžete dopustiť počas prvej noci, je predvádzanie spodnej bielizne, ktorá už dávno mala byť v práčke. Nemusíte sa o to toľko starať, keď ste v práci alebo s priateľmi? Ale nikto vás tam nemôže vidieť v spodnej bielizni, ktorá smrdí, však? A nejde len o spodnú bielizeň. Spotené, zapáchajúce tričko môže zapáchať, ak si ho vyzlečiete hneď vedľa nosa partnera, a rovnako tak aj vaše šortky. Platí výhovorka, že ste neočakávali, že vaše rande skončí v spálni? To je úplne hlúpe! Nie je. Najlepšia rada, ktorú si treba zapamätať, je - vždy očakávajte, že rande skončí sexom - dokonca aj to prvé, nikdy neviete! Pozornosť venujte aj štýlu. Čistá spodná bielizeň je síce alfou a omegou, ale boxerky, ktoré vyzerajú, akoby ich vyberala babička, rozhodne nerobia dobrý dojem. A v spálni bude tma? Čo ak nie?! Nezvyknite stále zhasínať svetlá.

Nenechávajte všetko na svojho partnera

Každý muž by si mal uvedomiť, že ženy sa na neho obracajú s prosbou o pomoc. Je to tak nastavené od prírody a ani nekonečné reči o rovnosti to nezmenia. Kľúčom k úspechu je samozrejme schopnosť vnímať ženu, počúvať ju a vedieť vycítiť, čo od vás vyžaduje a očakáva, a snažiť sa o vzájomnú harmóniu. Nájsť správnu rovnováhu si vyžaduje čas a skúsenosti, ale skúsiť to je určite lepšie ako zostať pasívnym hlupákom a čakať, čo sa stane. Vaša atraktivita by tak išla rýchlo dole. Rozhodnite sa, ako posunúť predohru ďalej, kedy sa presunúť na chrbát, kedy na brucho, alebo sa pokojne presunúť z postele na koberec. Buďte aktívni a snažte sa. A najlepšie urobíte, ak budete venovať pozornosť tomu, ako sa vaša partnerka cíti, čo ju viac vzrušuje a čo si ešte nechce dovoliť, pretože sa tak dobre nepoznáte.

Nevenujte pozornosť ničomu inému

Môže to znieť lákavo, keď sa snažíte odviesť pozornosť od situácie, v ktorej si nie ste istí, k niečomu inému, napríklad k rozhovoru na neutrálnu tému, ale verte mi, že tým len znižujete celkové zrušenie a jemnú harmóniu, ktorú sa obaja snažíte dosiahnuť, aby bol sex čo najlepší. A naopak, nevenujte pozornosť ničomu inému ako partnerovi, jednotlivým pohybom, dýchaniu, dotykom a uvidíte, že telo sa automaticky dostane do akéhosi tranzu, v ktorom môže robiť to najlepšie úplne automaticky, akoby ste si možno čítali myšlienky. Čo najhlbšie preniknúť do zážitku je vašou spoločnou úlohou.

Rozprávaním sa však môžete vyhnúť nepríjemným chvíľam, nedorozumeniam a nepríjemným situáciám - ale určite nie v posteli. A to ešte predtým, ako sa do toho pustíte.

Čo pre koho funguje

Vzájomné vychádzanie je dôležité a rozhodne je to téma, ktorú by ste mali nezáväzne nakousnúť. Vaša partnerka to tiež ocení, pretože uvidí, že sa snažíte nerobiť nič, čo by ju obťažovalo. Niektoré ženy sú skrátka jemné, a to aj v posteli, zatiaľ čo iné chcú občas naplácať alebo inak dráždiť, a takáto ružová romantika ich nedokáže priviesť k orgazmu. Všetko sa odvíja od spomienok na predchádzajúce skúsenosti a partnerov. Skrátka, môžete niečo robiť podľa svojho najlepšieho vedomia bez toho, aby ste vedeli, že váš partner s tým mal v minulosti zlé skúsenosti kvôli predchádzajúcemu partnerovi. Každé telo sa správa inak a mali by sme si ujasniť, aké sú naše potreby.

Ste to len vy?

Môže sa to zdať ako úplne nevhodná a zbytočná téma. Ale čo ak nie? Každý z nás má iné potreby a niektorí z nás môžu mať iné predstavy o tom, čo si predstavujú pod pojmom vzťah. Preto je dobré vedieť, na čom ste, a prípadne, ako sa to počíta. Predídete tak nepríjemným prekvapeniam alebo budúcim hádkam. Po emocionálnej stránke je tu aj stránka zdravotná - ak sa vaša partnerka stretáva s niekým iným, ste pre ňu okrem hlavného vzťahu aj milencom, je dôležité používať ochranu za každých okolností a nepodceňovať riziko nákazy pohlavne prenosnými chorobami. 

Zdieľajte svoje intímne tajomstvá  

O svojej intimite sa oplatí hovoriť. Váš partner bude lepšie vedieť, ako vás dokonale uspokojiť a naopak. Možno si myslíte, že je ešte čas na veľa dôverností. Myslite na to, že dôverná a otvorená komunikácia vás vždy rýchlejšie zblíži. Okrem toho vás môže naučiť veľa o ľuďoch všeobecne.