Všimli ste si, že niekedy nerozumieme ženám a ony nerozumejú nám? K stretu mužských a ženských princípov dochádza vo vzťahoch, v práci a na spoločenských podujatiach. Skrátka, nie je nezvyčajné, že každé pohlavie myslí a koná trochu inak. Racionálnym vysvetľovaním privediete ženu do absolútnej nudy a ona vás zasa unaví emocionálnymi príbehmi. Existujú však oveľa horšie veci, ktoré môžete žene urobiť a ktoré ju doslova vytočia, takže vám nabudúce neodpustí ani nudné vysvetľovanie, ktoré by inak prežúvala a tolerovala, tak ako to robia mnohé ženy, ktoré oceňujú mužov pre celkom iné vlastnosti. V tomto článku však odhalíme úplne iné spektrum - konkrétne vlastnosti a zvyky, ktorým by ste sa mali pred ženou rozhodne vždy vyhnúť.

Stretli ste niekedy na ulici alebo kdekoľvek inde chlapíka, o ktorom ste sa sami čudovali, ako je možné, že je sám so svojím špičkovým vzhľadom a sebavedomým výrazom, alebo naopak pár, kráska a vedľa nej čudák, ktorý rozhodne nevyžaroval príťažlivosť, a vy ste sa čudovali, čo na ňom vidíte? V oboch prípadoch si musíte položiť veľa otázok, a pritom to môže byť celkom jednoduché. Pozrite sa však sami na nasledujúce body. Možno preto bol jeden sám a druhý obletovaný, bez toho, aby to na prvý pohľad dávalo zmysel.

Mamičkin maznáčik, ktorý si po sebe nedokáže ani upratať

Toto je jeden z najhorších "prípadov". Nezávislý chlap, ktorý sa bez rodičov nedokáže dostať ani do dospelosti. A na začiatku to tak nemusí vyzerať. Až spoločné bývanie umožňuje ženám vidieť celú pravdu a odlúpnuť pomyselnú pokrývku, preto je tento zvyk taký zákerný na odhalenie. Verte mi, je to jedna z vecí, ktoré ženy nenávidia najviac zo všetkých, a preto si zaslúži byť uvedená na prvom mieste.
Nikdy nedovoľte (a neplatí to možno ani v rozprávkach), aby vás zrelá žena musela vychovávať. Nebude to trvať dlho. Možno keby patrila k tým ochranárskym typom, ale na to sa nikdy nespoliehajte. Žiadna žena nechce len ufňukané dieťa, ale aj podporný systém vedľa seba. Práca na svojej nezávislosti sa nikdy nestratí, rovnako ako udržiavanie poriadku, čo samo o sebe o vás veľa vypovedá. Zvyknúť si prať, umývať riad a vidieť okolo seba potrebné práce vás naučí oveľa viac, než sa môže zdať - skrátka, budete zodpovední za svoj život a činy.

Sľubovačka, ktorá nikdy nedodrží slovo

Táto "vec" je úplne návyková. Ak sa raz naučíte sľubovať, ale nedodržiavať, rýchlo prekročíte hranicu tolerancie a stratíte povesť spoľahlivého človeka nielen u žien, ale aj u všetkých svojich priateľov. Starý známy, ktorý vás dobre pozná, nad vami možno mávne rukou, pretože už vie, s kým má do činenia, ale ženy to berú úplne inak. Ak vám žena musí neustále niečo pripomínať, čoskoro o vás stratí záujem, pretože vaša príťažlivosť sa zastaví. Skrátka, prestane si vás vážiť. Iste, sme ľudia a niekedy na niečo zabudneme. Ale nepreháňajte to s prísľubmi, nemažte druhým ľuďom med okolo úst, ako sa hovorí. Dobrý človek by sa mal držať jedného pravidla - po sľube alebo myšlienke by mali nasledovať činy.

Arogantný blbec

S aroganciou v živote čoskoro vyhoríte a rýchlo sa odcudzíte všetkým, nielen ženám. Niektorí ľudia si myslia, že určitý druh arogancie je to isté ako sebavedomé a sebaisté správanie, skrátka to, čomu sa hovorí ísť na vec, ale nenechajte sa mýliť. Príťažlivý muž má byť predovšetkým zdvorilý a s vysokou sociálnou inteligenciou, ktorá si získa všetkých okolo seba na svoju stranu, nie naopak. Ak ego začne príliš vystupovať na povrch, stane sa z vás dlhodobo ťažko prijateľný človek, ktorý sa snaží ovplyvňovať svojho partnera a priateľov len tak pre nič za nič. Nie všetko sa točí okolo vás. Človek môže aj počúvať. Tak, aby bola jeho manželka šťastná. Nezamieňajte si ich.

Prehnaný idol a zanedbaný zúfalec

Extrémy sú zlé. Rovnako ako starostlivosť o seba. Ak trávite viac času vyberaním oblečenia a úpravou v kúpeľni ako vaša partnerka, určite sa začne pýtať, či tu niečo nie je v poriadku. Ženy majú rady upravených mužov, ale ak sa budete zaoberať absolútnymi banalitami vo svojom vzhľade a všetko preháňať, skôr či neskôr začnete každú ženu otravovať. Na druhej strane, smradľavé a spotené oblečenie je ešte horšie. Zabudnite na krčmové reči o tom, že "správny muž by mal voňať aj z fotky!". Rozhodne to nie je prejav mužnosti, je to len obyčajné hulvátstvo a zanedbávanie, ktorým dokazujete, že si nevážite ani sami seba. Nájdite správnu mieru v tom, koľko času si venujete. Nemusíte si vytrhávať každý vlas, ktorý vás dráždi, ale ani nevychádzajte von bez čistého oblečenia.

Nič netušiaci muž - "čo ste povedali?"

Keď ste odtrhnutí od prítomnosti, chýba vám veľa podnetov z prostredia. A často aj to, čo hovorí váš partner alebo priatelia. Vďaka tomu sa cíti nedôležitá, vzdialená a verte mi, že sa u nej veľmi prepadnete, keď zistí, že ju opakovane odmietate počúvať, dokonca aj nevedome. Byť dobrým poslucháčom je pre ženy veľmi atraktívne. Namiesto toho, aby ste hovorili, skúste zmĺknuť a počúvať, čo hovorí osoba oproti vám. Skúste sa zamyslieť nad týmito slovami, ako aj nad tým, ako ju podporiť, ak sa na niečo sťažuje. Jednoduché "Bude to v poriadku" často nestačí. Zbavte sa univerzálnych fráz a choďte do hĺbky. Žena tak bude vedieť, že s ňou naozaj cítite, že vám na nej záleží a že dokážete pochopiť jej problémy a motiváciu.